Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky - News

30. 3 . 2019  Dnešní příspěvek bych nazvala KDYŽ NEMOHU V NOCI SPÁT.  Ano, pro samé starosti a tělesné bolesti často nemohu  noci spát. Hlavou mi běží vzpomínky na psy méhu srdci nejdražší a snažím se  jít dopředu. Ti mladí psi mi za to stojí. To si uvědomuji a cítím ted. Posledního 3/4 roku jsem hledala motivaci, jak dál  jít v chovu... Mezitím se událo toho tolik!

 

Ještě rok 2018

- Django složil Podzimní zkoušky, sice tam řadu věcí nevysvětlitelně popletl ...a tolik psů v náročném terénu zkoušky vůbec nedošlo do konce.... Ale má je! Je tedy lovecky upotřebitelným psem, může být vystavován v pracovní třídě a konečně může nárokovat titul Českého šampiona krásy!

- Na přelomu října a listopadu se naše smečka rozrostla o mladinkou hnědou fletičku (?), nalezenou v Ostravě. Nemá čip, nemá tetování. když si spočtete 1 + 1, tedy atraktivní hnědá barva u fleta, je zřejmě produktem množení. Díky kamarádovi ošetřovateli a paní vedoucí ostravského útulku putovala hned po karanténě k nám, aby ji někdo neadoptoval a nemnožil na ni dále. Přinesla si ze svého dřívějšího života hodně problémů a je zde vážné podežření, že byla týraná. První měsíce jsem s ní spala v obýváku, abych ji byla neustále nablízku. Deprivace původním prostředím je značná. Navíc zřejmě má neustále vysokou hladinu stressových hormonů....Děkuji za podporu morální, finanční, materiální některým dobrým přátelům z komunity Život s fletem. Bez nich bychom to nedali....Uf!! opravdu je to s ní náročné. U nás dostala jménu RUSTY.heart

- Dokončili jsme za podzimního sychravého počasí poslední kurz psí školičky v lekcích základní poslušnosti. Byli tam opravdu prima účastníci.

- Závěrem roku jsme dokončili své závazky v canisterapii (cyklus pro zařízení Slezské humanity v České Těšíně, zařízení Pohoda v Třinci, setkání v rodině nevidomé klientky v Bystřici). Poprvé byl u staroušků v domově POHODA v Třinci na zkušenou také malý Marco.

 

. 8. 2018 -  V dnešní horký den jsme si udělali výlet do Opavy zrentgenovat kyčle a lokty a nechat oficiálně vyhodnotit dysplazii.
Mám obrovskou radost:
Erna Maminčino štěstí - HD A/A, ED 0/0 (MVDr. Marek Pepřík)
Splnili jsme poslední podmínku k uchovnění.

Pan doktor vyšetřil také čéšky jak Erně, tak Djangovi a opět se můžeme radovat, že jsou v pořádku.

7. - 14. 7. 2018 Cesta z města neb Orlické hory 2018. Návrat do Orlických hor po 23 letech. Moc jsem se na to těšila, už půl roku předem. Nakonec bylo všechno jinak. S sebou jsem si vezla smutek ze ztráty Bibinky a hlavně Tonyho, protože je to čerstvá rána. A Orlické hory nás přivítaly jinak. Tehdy to byla "zdivočelá země", kterou jsem prozkoumávala s dětmi pěšky nebo na kole. Manžel měl tříletého Dana na sedačce bicyklu a já kříženečka Dina v baťohu, protože měl odřené tlapky od našeho putování. Kolem lesy a pastviny, krásná opuštěná stavení, nepotkávali jsme žádné lidi a v trčkovském lese jsem měla strach....jakoby se mne dotkla atmosféra filmu Františka Vláčila.
Dnes jsou Orličky pořád krásné, ba mnohem hezčí - chaloupky s citem opravené, v osadách a vesnicích to žije, ale.....turisté skoro všude a s nimi ta méně příjemná stránka - desítky aut, motocyklů, na cyklistu narazíš všude a také se staví rezidence.... Dalo to sice práci, ale udělali jsme si týden bez televize, bez signálu mobilních operátorů, bez internetu. A ta neporušená, tichá místa vzbuzující nostalgii jsme si také našli.
Napadají mne věty, které vystihují náš pobyt:
Také máš ty kalhoty těsné?
Dobrý člověk ještě žije.
Vyčerpaná psí smečka aneb "mechanický flet".
Týden kultivování "maličkého kreténa" (myšleno v dobrém psíka Marca).
Fletí svět je tak malý a všude potkáš fletaře, kteří znají majitelé našich odchovů.

Přeji si ještě jeden návrat do Orlických hor. Ale neodkládat, kdoví, co z nich zbude za pár let!

 

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, strom, venku a příroda

30. 6. - 1. 7. 2018 Wisla PL - je to 10 dní, kdy naši fleti osiřeli a fungují bez rozvážného stařešiny Toníčka. Nostalgie nás provází všechny a pořád.... My se snažíme hledět dopředu a víkendy netrávíme doma. Za milou společnost děkujeme Zuzaně Tokošové Šiskové a Ivanovi Šiskovi.

45.Beskidzka wystawa psow rasowych Wisla, 30-06-2018
(National Dog Show), judge Tomasz Slawik:
Erna Mamimčino štěstí - excellent 1, CAC, intermediate class
Django Maminčino štěstí - excellent 2, open class

46.Beskidzka wystawa psow rasowych Wisla, 01-07-2018
(National Dog Show), judge Monika Parasyn:
Erna Maminčino štěstí - excellent 2, intermediate class
Django Maminčino štěstí - excellent 2, open class

--------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ANTONIO Maminčino štěstí (6. 4. 2007 - 21. 6. 2018)

Můj příteli Tony, takového psa už nikdy nebudu mít.
Během 1/2 dne se mi změnil svět.....vždy je to příliš brzy na umírání.....R.I.P.

tony-a-mia-06-2017.jpg

------------------------------------------------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------------------------------------------------

17. 6. 2018 OVVR Topolná, Erna Maminčino štěstí – složeno v I. ceně za 232 bodů (plný počet), 2x aport se zvěří, celkově 3. místo a Ernička má svou první medaili!

2. 6. 2018 testování canisterapeutických psů pod hlavičkou org. Podané ruce, z.s. ve Frýdku-Místku. Babetka si prodloužila platnost osvědčení o další 2 roky a pro Ernu to bylo první testování v životě. Obě holky byla úspěšné a z Erny už je také canisterapeutický pes! A teď musí nasbírat zkušenosti v praxi...

29. 5. 2018 OCHRANA ZVĚŘE PŘED SKLIZNÍ.
Konečně i na Jablunkovsku začíná fungovat vyhánění zvěře z luk před senosečí. Zítra budou kosit v Bocanovicích, s myslivci z MS Novina (Bocanovice) jsme dnes vpodvečer prošli louky. Pár kilometrů v nohách, Erna a Django "vyvenčeni" a vlastně i pocvičeni. A my s mužem máme dobrý pocit....bylo nás sice jen 5 lidí s 6 pejsky, ale za necelé 2 hodiny jsme udělali pro srny, zajíce atd. co bylo v našich možnostech a silách.

20. 5. 2018 Marco (Špunt). Do naší smečky přibyl nový člen. Hodně jsem vše promýšlela, měsíce hledala vhodného adepta po stránce fyzické i povahových předpokladů. Je to malinký naleznec - kříženeček z Toulavých tlapek cca 1 rok starý. Váží 5 kg a má před sebou dráhu canisterapeutického psa pro imobilní klienty a vozíčkáře na klín. Čeká nás hodně práce s jeho výchovou a výcvikem, ale věřím, že to zvládneme.

spuntik-2.jpg

Jaro je v plném proudu. A já s Babetou také. Doháníme zpoždění vynucené zákazem návštěv z důvodu chřipky v únoru a březnu a pracujeme každý týden. V jednom zařízení plníme přání v projektu Ježíškova vnoučata a v tom druhém opět spolupracujeme s Evropským spolkem pro OZP. Zaměřujeme se především na setkání s imobilními klienty, kteří mají mnohem méně podnětů než ostatní seinoři.

Na obrázku může být: 1 osoba, ložnice, pes a uvnitř

 

29. 4. 2018 Club Show of Retrievers Kamenný Mlýn - SK,

judge Mrs. Tina Angrell (SWE - kennel Festival's):

ERNA Maminčino štěstí - Excellent 1st, CAC in intermediate class females

img_20180429_115327.jpg


JCh CZ DJANGO Maminčino štěstí - Excellent 1st, CAC in open class males

img_20180429_105340.jpg

Za velmi horkého dne naši flatíci vybojovali vítězství ve svých třídách. Jsme na ně hrdi.
Děkujeme všem přátelům za příjemný den, Bětce Vrublové za bezpečnou jízdu, azyl ve stanu a předvedení Djanga. Výstava v Kamennom Mlýně u slovenských sousedů je vždy dobře připravená, prostředí mezi borovicemi příjemné a kuchyň v restauraci výborná. Jeli jsme si užít neděli a povedlo se!

Březen - duben 2018  Jenom zdánlivě nevyvíjíme žádné aktivity se psy....

* Pomáhala jsem s asistencí na kurzu Dornovy metody.

* Hodně času a sil jsme věnovali péči o zdravotní stav veteránů.

* Ernička nám ještě před Velikonocemi trochu změnila plány svým háráním.

* Účastnili jsme se skvělé přednášky. Když se mne muž ptal, co si přeji k narozeninám, tak jsem jej požádala, zda by se mnou šel na tuto akci. Před několika týdny jsem trochu nakoukla pod pokličku, jak se rodí skvělá kniha k projektu ČLOVĚK A PES. Byla jsem nadšená, přímo unešená zápalem lidí okolo. Byla jsem nadšená tím, co stvořila Andrea Dunová. Do budoucna snad pomohu také tento projekt realizovat někde v našem regionu. Nezáleží to však na mně, ale na zájmu lidí v institucích pracujících s mládeží....https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1612860988750684&id=1490502934319824

 

10. 2. 2018 International Dog Show Nitra
Rozhodčí Eva Felszéghyová (SK)
Django Maminčino štěstí, mezitřída - V1, CAC, Res. CACIB 

(intermediate class, excellent 1, CAC, Res. CACIB
I am proud of my husband a his dog.)

 

3. - 4. 2. 2018  Duo CACIB Brno.

Jak psala známá, po té velké bolesti musela přijít radost.

Setkání s přáteli, hodně smíchu po večerech. Ale hlavně uspěli jsme více než jsme očekávali.

3. 2. 2018 - rozhodčí Claudia Berchtold (A)
Django Maminčino štěstí (Caci's Dark Chocolate of Love x Darling Oasis of Peace), mezitřída psi - V1, CAC, CACIB, BOB, BIG 3.
Maminka Bibi mu z psího nebe poslala štěstí!️heart

https://www.youtube.com/watch?v=as8IbqVz9r4&feature=youtu.be

 

Babeta Maminčino štěstí (O'Flanagan Vice Versa x Akita od Lomnických vod), veteráni feny - V1, BOV.
Splnila všechny podmínky pro udělení titul CZECH VETERAN CHAMPION a máme ho doma!!!

https://www.youtube.com/watch?v=9Zc1UOdkBqE&feature=youtu.be

4. 2. 2018 - rozhodčí František Korda (CZ)
Django Maminčino štěstí (Caci's Dark Chocolate of Love x Darling Oasis of Peace), meztřída psi - V1, CAC, res. CACIB

Babeta Maminčino štěstí (O'Flanagan Vice Versa x Akita od Lomnických vod), veteráni feny - V2

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nikdy na tohle nebudeme dostatečně připraveni....R.I.P.

DARLING Oasis of Peace (BIBINKA)
(23. 6. 2008 - 28. 1. 2018)

Smrt přišla tak náhle a nečekaně.

bibi-smutecni.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

13. ledna 2018 - Hanácká výstava psů v Brně, den plný setkání s přáteli a s majiteli odchovů. Den plný překvapení. Příjemného.heart

Rozhodčí Günter Wonich z Rakouska.
(Hanacka national dog show in Brno, judge Günter Wonich, A )
Moc jsem nevěřila, že se Erna mezi tolika mladými fenami umístí dobře. Trošku outsider, je malinká a drobná....Pan rozhodčí preferoval menší feny.

Výsledky:
Erna Maminčino štěstí (Flamboyant Rumpus Oasis of Peace x Babeta Maminčino štěstí) - výborný 1, CAC z 8 fen ve třídě mladých
(excellent 1, CAC in junior class, females)

Eden Maminčino štěstí (Flamboyant Rumpus Oasis of Peace x Babeta Maminčino štěstí), majitel Dana Lorencová - výborný z 10 psů ve třídě mladých
(excellent in junior class, males)

Django Maminčino štěstí (Caci's Dark Chocolate of Love x Darling Oasis of Peace) - výborný 1, CAC ze 3 psů ve mezitřídě
(excellent 1, CAC , intermediate class, males)

Dixieland Melody Maminčino štěstí (Caci's Dark Chocolate of Love x Darling Oasis of Peace), majitel Marie Zuzaníková - výborný 1, CAC ze 3 fen ve třídě otevřené
(excellent 1 CAC in open class, females)

Musíte uznat, že je to na oslavování!

 

pf-2018-1.jpg

Vše nejlepší do nového roku 2018!

--------------------------------------------------------------------------------------------

 

27.12.2017 Díky dárkyni a skvělému týmu Slezské humanity, o.p.s. v Českém Těšíně jsem se mohla i já zapojit do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata.

img_20171227_105357.jpg

 

Závěr roku je hodně pracovní: plním své závazky v canisterapii. Dokončuji sérii setkání se staroušky v Seniordomy Pohoda  v Třinci, realizuji poslední návštěvu v roce 2017 v rodině stálé klientky Pavlínky.

 

17. 11. 2017 Klubová oblastní výstava RK CZ v Kelči (Club regional show of retrievers) - mise splněna :), Erna změřena a zapsány zuby. jako vždy výborně připravená výstava s milými dárky.

Navzdory mým pochybám zda jet či nejet se nám dařilo:
DJANGO Maminčino štěstí v mezitřídě - V1, CC, Oblastní vítěz (Exc.1, Winner of intermediate class males, CC, Club Regional Winner, judge Radim Kašpar)

ANTONIO Maminčino štěstí čestné třídě - V1, VT, moc hezký posudek (honour class males, Exc. 1, judge Radim Kašpar)

ERNA Maminčino štěstí ve třídě mladých - V2 (junior class females, Exc. 2, judge Miloš Kašpar)

BABETA Maminčino štěstí ve třídě veteránu i přes hendikep nezahojeného zranění - V1, VT (Ecx.1, Winner of veteran class females, judge Miloš Kašpar)

Toto byla poslední naše výstava v letošním roce, takže pro mne velmi potěšující zakončení výstavní sezóny. heart

 

9. 11. 2017 World Dog Show 2017 Leipzig. Rozhodčí Aidan McKiernan z Irska.

DJANGO Maminčino štěstí v Intermediate Class Males získal hodnocení Excellent 2, res.VDH-CAC (2. z 13 psů ve třídě).

Jsme neskonale šťastní a hrdí! Byly to opravdu velké nervy, sledovali jsme to on line. Bez Bětky a jejího vynikajícího handlingu a ochoty vzít Djanga s sebou by to nešlo....lebedím si na nemocenské doma u PC.

django-na-wds.jpg

 

 

10. 10. 2017  Jupíí!!!
Dneska mi psala Eva Hromádková: "I já mám letošní OVVR za sebou a vedla jsem jednoho super flata. Bylo to moje, vlastně Maminčino štěstí. Celou dobu, co jsem ho tu měla na výcvik, jsem ti chtěla napsat, že je to strašně fajn pes. Taková skvělá, milá flatí povaha. Kéž by takoví byli všichni. Na psa možná i moula, ale lepší než agresor. Ale když ho u nás napadl jeden pes, tak bránit se uměl, ale sám nikdy nic nevyprovokoval. Spíše byl s každým kamarád. Na práci supeer, jen kačeny nechtěl. Ale kdybych mákla, šlo by to, ale nebyl důvod. Spolehlivě nosil a nepouštěl.
Už je ale pryč a kdo ví kdy ho zase uvidím... . "

Múj milovaný Cato Maminčino štěstí (Babeta Maminčino štěstí x Gargamel Oasis of Peace), kterého jsem si vymazlila skoro do 5.měsíce a už už jsme se rozhodovali, že si jej necháme pro jeho vhodnou povahu pro canisterapii....
Na OVVR v Topolné měl všechny disciplíny za plný počet bodů, akorát zvěř do huby nevzal :D , takže 208 bodů.
Evi, moc ti za něj děkuji. Děkuji také majitelce Tereze Nagy a její rodině, že s ním pracují - Cato se připravuje na canisterapeutické zkoušky, má o práci postaráno v psychoterapeutické praxi majitelky.

 

28. 9. 2017 OVVR Chlebovice. Dnešní sváteční den je plný rozporů. Django a jeho OVVR. Nezačalo to dobře - auto ráno ani neškytlo. Ze strašného pocitu beznaděje nás vyvedlo ven poznání, že jsme obklopeni lidmi, kteří ochotně pomohou. Jedině díky Zuzce Lubojacké se manžel dostal včas na místo zkoušek. Máma od 2 malých školáků neváhala ani chvíli a zavezla svým autem mého muže a psa 45 km daleko a pak zpět rychle za rodinou.

Django uspěl a splnil poslední podmínku k uchovnění!

A další dobrý člověk - Ela Kantor - se přijel na zkoušky podívat a dělat koronu (přestože mají špringla a ne retrívra). Ochotně počkala na konec a manžel tedy domů docestoval s ní. Jsem ráda, že jsem přes naší Psí školičku mohla poznat tak prima lidi.

Jak se říká - konec dobrý vše napraví....

 

16. 9. 2017 - Frenštát p R., Lišcí mlýn. Včera jsme si užívali společnosti přátel na Canisterapeutickém víkendu ve Frenštátě, kde jsem ve své přednášce informovala o práci s klientem s kombinovaným postižením. Bylo to tak těžké vměstnat zážitky z 9 let CT práce s dítětem do časového limitu 60 minut.
Děkuji za doprovod manželovi, fletíkům Bibince, Toníkovi a Djangovi.

pavla.jpg

 

2. 9. 2017 Klubová výstava retrieveru RK CZ v Hranicích na Moravě

Rozhodčím  pro FCR byl laskavý a trpělivý pan J. Irvine, majitel a handler úžasného flata, který zvítězil v "Best in Show" v roce 2011 na Crufts v Birminghamu. Crufts je největší a nejprestižnější výstava psů na světě.

K vidění bylo tolik nádherných psů! A zde jsou naše výsledky:

DJANGO Maminčino štěstí (Darling Oasis of Peace x Caci's Dark Chocolate of Love), mezitřída psi - výborný 1, CAC, CC

BABETA Maminčino štěstí (Akita od Lomnických vod x O´Flanagan Vice Versa), třída veteránů, feny - výborný 2

Odchovy:
ESMÉ Maminčino štěstí (Babeta Maminčino štěstí x Flamboyant Rumpus Oasis of Peace) třída mladých, feny - výborný

CESMÍNA Maminčino štěstí (Babeta Maminčino štěstí x Gargamel Oasis of Peace) trída otevřená, feny - velmi dobrý. Cesmínu-Elišku dostihla obrovská únava, celý den bez odpočinku v kennelce, kterou páníčkové nevlastní, byl znát.

DIXIELAND MELODY Maminčino štěstí (Darling Oasis of Peace x Caci's Dark Chocolate of Love), mezitřída feny - abs., příroda je mocnější, začala hárat. V červenci na klubovce v Kelči také absentovala kvůli psincového kašle. Smůla!

kv-hranice---django.jpg

27 8. 2017 Hafiáda v Bystřici nad Olší - den pro pejskaře bez předsudků: poslušnost, vystavování voříšků, ukázky sportů a čiností s pejsky, výtvarné soutěže, soutěže pro psy a zábava. Díky paní Evě Matlochové, že skvělou myšlenku každoročně dokáže zrealizovat, strhne s sebou fůru lidí, bez nichž by to nešlo. Ale bez ní by Hafiáda vůbec nevznikla!
Pohoda všude kolem, všichni chápou, že s úsměvem jde všechno lépe...

Tahle fotka mne dojímá....

hafiada-7.jpg

 

Naši mladí psi procházejí řádnou socializací, Začaly prázdniny a mně dovolená...skoro pracovní. Užíváme si především se psy - ráno psí školička se štěňaty, odpoledne socializace našich budoucích canisterapeutických psů v davu a v hluku:https://o-l-i-v-i-e.rajce.idnes.cz/Ostrava_v_ulicich_2017/

2festival-v-ulicch.jpg

I v létě dojíždím na canisterapeutická setkání za staroušky ze Senior domů POHODA v Třinci. 

canisterapie-cervenec_02.jpg

5. 7. 2017 Klubová výstava RK CZ  v Kelči , nádherná výstava ve velmi přátelském duchu. Rozhodčí  Beare Andrew (Irsko):

kelc-7-2017--v2--res.-cac-v-mezitride.jpg

Django Maminčino štěstí - (psi, mezitřída), V2, (excellent 2) Res. CAC

 

klubovka-kelc-7-2017--v1-veterani.jpg

Babeta Maminčino štěstí - (feny, veteráni) V1 (excellent 1), na fotkách Patrika Wiedera a Katky Švarcové  Děkuji za snímky.

Erna Maminčino štěstí - (tř. juniorů, feny) VD, (very good)

Eden Maminčino štěstí - (tř. juniorů, psi), VD (very good)

 

 

Mia odešla. Zůstala po ní obrovská prázdnota.crying

 

 

Červen 2017 - léto budiž pochváleno! 

Krásné zprávy: výsledky vyšetření dysplazie loketních kloubů a dysplazie kyčelních kloubů má Django excelentní! (ED 0/0, HD A/A  - MVDr. Decker)

                  

Naše neděle: V sedm ráno v honitbě s Djangem, Ernou a mužem a střelcem. Pak ještě rychle alespoň první partu vykoupat než budou u splavu lidé...Mia, Erna, Babeta a Django.

Miuška a Tonda - velcí kamarádi:

https://o-l-i-v-i-e.rajce.idnes.cz/Miuska_a_Tonda

(opět nádherné fotky Katky Klimšové)

 

Květen 2017 -  jaro je v plném proudu. Začínáme cvičit v 1. běhu psí školičky pro štěňátka Nezapomínáme ani na naše lovecké psy. https://www.facebook.com/olivie.bischofova/media_set?set=a.10213754237795757.1400463263&type=3

Plánujeme v létě složit  OVVR s Djangem a na podzim s Erničkou a Miuškou.

 

Děkuji kamarádce Katce Klimšové za krásné fotky v klášterní zahradě:

https://o-l-i-v-i-e.rajce.idnes.cz/MIA_modelkou

 

Tak nám přišla z Prahy zásilka.....smiley

 

veteran-sampion-cr-tony.jpg

junior-ch.jpg

 

 

29. 4.2017 - Klubová výstava slovenského retriver klubu, Kamenný mlýn (SK), rozhodčí Mrs. Mary O´Donoghue (chovatelská stanice Philipstown, Irsko)

Django Maminčino štěstí ze spojení Caci´s Dark Chocolate of Love a Darling Oasis of Peace (psi, třída mladých) - Výborný 1., CAJC, Klubový vítěz mladých 2017, BOJ, JBIS

 

5. 4. 2017 - vrh A slaví 10. narozeniny!

5. 4. 2007 na Zelený čtvrtek spatřili světlo světa potomci Dogího (O´Flanagan Vice Versa) a Hedy (Akita od Lomnických vod). Hedunka vychovala ve svém prvním vrhu 11 štěňátek. S většinou majitelů jsme stále v kontaktu a tak kromě Adélky (Maggie) vím, jak se mají. Bohužel, už 3 "štěňata" odešla za Duhový most - Alf zahynul při autonehodě ve věku necelého roku, Agnes zemřela v 5 letech na torzi žaludku a Amadeo 9 letech života jednoho dne nevítal svého pána při návratu z práce… náhlé nevyjasněné úmrtí. Antonio, Augustus, Albert, Angelo, Amálka, Amanda, Arabela jsou sice už někdy trochu pomalejší, ale zdraví a užívají si her a mazlení s páníky. Všem blahopřejeme!!!

dort.jpg

Slavíme se zpožděním! Skoro jako když pejsek s kočičkou pekli dort - jsou v něm jenom samé dobré věci. Korpus z listového těsta, na něm masíčko z kuřecích prsíček zalité želatinou ve vývaru, obarveným červenou řepu. zdobení je z netučného tvarohu. Za kvalitu ručí mojí fletí pomocníci Erna, Mia a rekonvalescent Babeta.

 

5. 4. 2017 - Radovala jsem se, jak se nám daří dostat naši smečku z různých neduhů ven. Babeta mne dneska vyvedla z omylu: zrovna leží na kapačce, má za sebou operaci torze žaludku a sleziny. Děkuji MVDr. Kovářovi za rychlý zákrok a i za to, že mne s ní dopravil na veterinu - jsem nemotorizovaná. Dneska při nás stálo vícero andělíčků strážníčků, když už se to muselo přihodit... (Stalo se to před mým odchodem do práce)

 

12. 3. 2017 - Moje malé radosti tento týden. Děkovný mailík od majitelů starého pejska, kterého jsem ošetřila....kresba dívenky, která čekala, aby mi ji předala osobně...docela dobré zdraví psů v naší smečce...

Takto vidí naši chovatelskou stanici malá dcera kamarádky, která s námi chodí cvičit s jejich labradorkou.

17309951_10212583744734162_2038566742864338273_o.jpg

6. 3. 2017 - Erna byla poprvé canisterapii -  ve školní družině s maminou Babetou. Ve svých 7 měsících samozřejmě nepracovala, ale pouze se zapojila do těch činností, které ji bavily.

17159133_10212506632846413_2872014022890451413_o.jpg

4. - 5. 2. 2017 DuoCACIB Brno - tak jsme se vydali na jih a v kufru kombíku se  vezli 4 psi. Letošní výstavní víkend byl pro nás překvapující a potěšitelný -Toník si dodělal titul Českého veterán šampióna, Django v 11 měsících titul Junioršampióna ČR.
Django nás překvapil svými úspěchy v závěrečných soutěžích.

Rozhodčí byli nesmírně milí ke zvířatům i k lidem. Mají můj obdiv, měli opravdu hodně psů k posuzování a nedali ani gestem najevo netrpělivost, únavu.....

http://o-l-i-v-i-e.rajce.idnes.cz/DuoCACIB_Brno_2017/

 

DJANGO Maminčino štěstí - 11 měsíců, třída mladých,
sobota: V1, CAJC, BOJ, BOS, jBIG, nominace Cruftś 2018 (rozhodčí Martin O´Donoghue - Irsko) 

 neděle: V1, CAJC, BOJ, BOB, jBIG, BIG (rozhodčí Henric Fryckstrand - SWE)

 

ANTONIO Maminčino štěstí - 10 let, třída veteránů
sobota: Výborný 1, BOV (rozhodčí Martin O´Donoghue - Irsko)
neděle: Výborný 1 (rozhodčí Henric Fryckstrand - SWE)

 

DARLING Oasis of Peace - 8,5 roků, třída veteránů
neděle: Výborný 2 (rozhodčí Henric Fryckstrand - SWE)
 

ERNA Maminčino štěstí - 6 měsíců, třída dorostu, nejmenší a nejdrobnější fenečka ze všech

sobota: byla na své první výstavě vůbec, Velmi nadějná 4 ze 6 fen (rozhodčí Martin O´Donoghue - Irsko)

neděle: Nadějná 3 ze 3 fen (rozhodčí Henric Fryckstrand - SWE). Krásný posudek začínal mile "Sweet puppy...."

 

7. 1. 2017 Hanácká národní výstava psů v Brně.

Django Maminčino štěstí, třída mladých (rozhodčí Peter F. Berchtold, Rakousko) – V1, CAJC, BOJ, BOS, Junior BIG, Junior BOD. Děkuji Bětce Vrublové,Báře Křížové a všem, kteří nás podpořili a pomohli.

Dnes ráno při teplotě - 24°C jsme vyrazili do Ostravy na dlouho plánovaný seminář Fr. Šusty. Po náročném prvním týdnu roku 2017 - pracovně, organizačně - jsem byla ráda, že náš 10 měsíční flatí klučík Django byl svěřen do péče "tety Běty" a zabojovali spolu na Hanácké výstavě psů v Brně. Paradoxem je, že jsem jej málem nestihla přihlásit, vyšlo to tak tak. Výsledek je úžasný, pro nás překvapivý: Django je sobotním sběračem titulů - juniorský Vítěz dne!

https://www.youtube.com/watch?v=Z4kGVcEPZjU

https://www.youtube.com/watch?v=gjfxAvHHtuI

https://www.youtube.com/watch?v=n506Pnr-orA

This morning at - 24 ° C, we went to Ostrava for the long-planned seminar Fr. Šusta. After a busy first week of 2017 - study, organizationally - I was glad that our 10-month Flat boy Django was entrusted to the care of "Aunt Bess" and fought together on Hanácká Dog Show in Brno. The paradox is that I almost did not make it to log on. The result is astonishing, surprising for us: junior Best of Day!

Django Maminčino štěstí, junior class (judge P. Berchtold, A) - V1, CAJC, BOJ, BOS, Junior BIG, Junior BOD

hanacka-nvp--2017-django-junior-big-8.-skupina--bod-junior.jpg

15965500_10211936134304306_74273464896362403_n.jpg

 

Někteří lidé se diví, proč máme tolik psů. Tak to osud chtěl.

Každý pes, kterého jsme si pořídili, je pro nás láska a závazek po celý jeho život. V dobrém či zlém. Neopouštíme je, když onemocní nebo už nemohou pracovat a necháváme je důstojně a s péčí dožít. Máme 2 veterány, brzy se dostane do tohoto věku další fena... ve výcviku k práci v myslivosti a canisterapii máme 2 odrostlá štěňata. Další je zachráněný nalezenec....a tak bych mohla pokračovat ve výčtu. V první řadě, my jsme tu pro ně, ne naopak. Vracejí nám to každodenně svou oddaností tak, že si život bez nich nedokážeme představit, přestože jsme se dobrovolně vzdali dalších koníčků. Nevysáváme my je ani oni nás, předáváme si pozitivní energii vzájemně a dobrovolně. Takový je náš směr a přístup k životu.

15741162_10211860086843167_5127636368603586940_n.jpg

smecka.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

pf-2017.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------------------